Цэны на білеты і паслугі

Кошт уваходнага білета

Поўны: 4р.00к.     Ільготны: 2р.00к.

* Права на набыццё ільготнага білета прадастаўляецца школьнікам і студэнтам.

* Уваходны білет для сямейнага наведвання дае магчымасць кожнаму члену сям'і (2-е дарослых і 2-е і болей дзяцей ва ўзросце да 16 гадоў) набыць білеты па кошту льготнага; дзейнічае ва ўсіх музеях НПГКМЗ.

Кошт экскурсіі

Поўны: 20р.00к.    Ільготны: 10р.00к.

* Да кошта абслугоўвання ў святочныя і выхадныя дні (у час, які не прадугледжаны асноўным распарадкам работы) прымяняецца каэфіцыент 2.

Кошт уваходнага білета з аўдыягідам

6р.00к.

Адзіны музейны білет

30р.00к.

Дае права на 11 наведванняў музеяў Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка для аднаго наведвальніка на працягу паўгода з часу набыцця білета.

Музейна-педагагічныя заняткі, урокі, лекцыі

Для дашкольнікаў: 30р.00к.    Для школьнікаў: 35р.00к. Для дарослых: 45р.00к.

Лекцыі: 50р.00к.     З выездам на месца правядзення: 60р.00к.

Бясплатнае наведванне: інваліды 1, 2 групы; ветэраны Вялікай Айчыннай вайны;  вайскоўцы тэрміновай ваеннай службы;дзеці да 7 гадоў, дзеці-сіроты, дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў, а таксама асобы, якія іх суправаджаюць (два суправаджаючых на групу); асобы з асаблівасцямі псіха-фізічнага развіцця; асобы, якія суправаджаюць навучэнцаў, што атрымліваюць дашкольную і агульную сярэднюю адукацыю (два суправаджаючыя на групу). Кожны трэці аўторак месяца для індывідуальных наведвальнікаў ільготнае наведванне (дарослыя, студэнты - 1 руб., школьнікі - бясплатна).

Продаж уваходных білетаў і заказ экскурсій спыняецца ў 16.30 (у летні час у 17.30).